ارائه تسهیلات برای پروژه‌های گردشگری، صنایع‌دستی

 ارائه تسهیلات ۶درصد برای پروژه‌های گردشگری، صنایع‌دستی در روستاها و عشایر و شهرهای کمتر از ده هزار نفر

از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به منظور ارائه تسهیلات برای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی پیش‌بینی شده است، که این تسهیلات برای دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تعدادی از دستگاه‌ها در نظر گرفته شده و برای اشتغال‌زایی در شهرهای با جمعیت کمتر از ۱۰هزار نفر به صورت سرمایه در گردش و در روستاها برای طرح‌های مختلف با نرخ بهره ۶ درصد پرداخت می‌شود.

۷۰درصد از تسهیلات به صورت استانی و ۳۰درصد به صورت ملی پرداخت می‌شود، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به اداره کل و معرفی به بانک از این تسهیلات برخوردار شوند.

حوزه‌های اعطای تسهیلات را کشاورزی، فرش دستبافت، صنایع دستی، خدمات، گردشگری و فن‌آوری اطلاعات می‌باشد. و با تخصیص همین مبلغ از طرف بانک‌ها در مجموع ۱۲۰هزار میلیارد ریال تسهیلات در کل کشور برای این بخش پیش‌بینی شده است.

بانک‌های توسعه، کشاورزی، پست بانک، بانک رفاه و صندوق کارآفرینی برای این امر می‌باشند.

ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی و سنتی، دهکده‌های ییلاقی و محیط‌های گردشگری روستایی و عشایری از ظرفیت‌های توسعه گردشگری روستایی استان‌ها است که می‌تواند با بهره‌گیری از این تسهیلات رونق مطلوبی داشته باشد.

برای دریافت تسهیلات بین دستگاه‌های اجرایی رقابت ایجاد شده، و بر ضرورت توجه هر دستگاهی که نتواند تسهیلات تخصیص یافته را جذب کند، امکان جذب تسهیلات مذکور توسط سایر دستگاه‌ها وجود دارد.
از کل تسهیلات ۱۰درصد به صنایع دستی و ۱۰درصد به بخش گردشگری تخصیص یافته و ۲۰ درصد از کل تسهیلات متعلق به بخش گردشگری و صنایع دستی همه استان ها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − شش =